1 Ile czasu trwa wizyta?

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj godzinę, wizyta kontrolna ok. pół godziny. W takcie pierwszej wizyty mamy do omówienia wszystkie aspekty medyczne (leki, choroby, objawy) oraz kwestie żywieniowe (dotychczasowy sposób żywienia, preferencje smakowe, umiejętności kulinarne) stąd dłuższy czas trwania.

2 Czy dietę otrzymam od razu na wizycie?
Nie, u mnie pacjenci na indywidualnych konsultacjach nie dostają gotowych diet z szuflady. Każdy przypadek analizuję i dobieram odpowiednie założenia diety, dopiero wtedy mogę rozpocząć jej układanie. Pacjent otrzymuje dietę nie w ciągu 7 dni roboczych od wizyty.
3 Na ile posiłków układa pani diety?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ilość posiłków w diecie zależy od wielu czynników, np. zapotrzebowania kalorycznego, aktywności w ciągu dnia, godzin pracy, dotychczasowych przyzwyczajeń. Wszystkie te aspekty biorę pod uwagę i wspólnie z pacjentem ustalamy najlepszą dla niego ilość posiłków.
4 Jak długo będę się odchudzać?
Czas dietoterapii zależy przede wszystkim od ilości kilogramów jakie są do zrzucenia, ale również od zaangażowania pacjenta i jego motywacji. Diety zazwyczaj układam w taki sposób, aby ubytek masy ciała wynosił 0,5-1kg tygodniowo. Jest to optymalne tempo odchudzania. Dzięki temu mamy czas na wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i unikamy efektu jojo w przyszłości.
5 Jak często powinny odbywać się wizyty kontrolne?
Najlepiej co 2 tygodnie. Po tym czasie powinniśmy już zauważyć pierwsze efekty diety, a z drugiej strony jest to dobry czas na reakcję, jeśli pojawiły się jakieś problemy i skorygować błędy. Jeśli wszystko jest dobrze, wizyty kontrolne powinny odbywać się nie rzadziej niż raz w miesiącu.
6 Chcę się dowiedzieć ile mam tkanki tłuszczowej w organizmie. Czy jest opcja pomiaru bez konsultacji dietetycznej?
Tak, w mojej ofercie jest możliwość samego pomiaru na analizatorze masy i z składu ciała z krótką omówieniem wyników.
7 Czy można płacić kartą?
Na ten moment płatności przyjmuję tylko gotówką. Jeśli opcja płacenia kartą będzie dostępna, na pewno o tym poinformuję.
8 Mieszkam za granicą, czy możliwa jest konsultacja online?
Tak, jak najbardziej. Taką wizytę można odbyć w formie mailowej, telefonicznej lub za pomocą Skype, po opłaceniu i ustaleniu konkretnego terminu.
9 Czy przyjmuje pani dzieci?
Tak, zapraszam na konsultacje do mojego gabinetu również rodziców z dziećmi.
10 Gramatura produktów w diecie jest podana przed czy po ugotowaniu?
Masa wszystkich produktów w diecie to masa przed obróbką cieplną, czyli przed ugotowaniem/upieczeniem/usmażeniem, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej.

Kontakt

Napisz do nas

Dane kontaktowe

609 072 866

dietetyk@kreftbubka.pl

Adama Mickiewicza 20A, 73-110 Stargard